Hizmetlerimiz ve Bilgilendirme Formu

mata-butik-otel

Sevgili Misafirimiz,

Mata Butik Otel olarak sizi ağırlamaktan kıvanç duyuyoruz. Bu bilgilendirme dizini sizlere, tesisimiz ve hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi vermek amacıyla oluşturulmuştur. Başka bir arzunuz/dileğiniz veya sorunuz olması halinde ön büro departmanı görevlileri ile iletişime geçebilirsiniz. Ağva’da ve Mata Butik Otelde mutlu ve keyifli zaman geçirmeniz dileğiyle..

Check-In ( Giriş yapma )

Odaya giriş saatimiz 14:00’dır. Erken giriş taleplerimizi müsaitliğimize göre yönetebiliyoruz.

Erken giriş ( Early C-In ) talepleriniz için ön büro departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

Kahvaltı Servisi

Her gün 09:00-12:00 saatleri arasında kapalı restoranımızda ve bahçede yer alan açık restoranımızda ( mevsim şartlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. ) servis edilir.

12:00’dan sonra talep edilen kahvaltı servisimiz ücrete tabiidir. Bilgi için servis ve ön büro departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

Check-Out ( Çıkış Yapma )

Odadan ayrılış saatimiz öğlen 12:00’dır. Konaklamanızın uzatılmasını istiyorsanız, ön büro departmanı görevlileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Geç çıkış ( Late C-Out ) taleplerinizi müsaitliğimize göre yönetebiliyoruz. Geç çıkış taleplerini müsaitliğimiz var ise mümkün olduğunca esnetmeye gayret ediyoruz. Ancak müsaitliğin olmadığı durumda 12:00’dan sonraki talep ve geç çıkışlarda gecelik konaklama ücretinin tamamını sizlerden talep edeceğimizi bildirmek isteriz. Geç çıkış ( Late C-Out ) talepleriniz için ön büro departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

Ön Büro Hizmetleri

Ön büro ekibimiz çevre aktiviteleri konusunda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Ön büro departmanına bağlanmak için oda telefonunuzdan sıfır (0) çevirmeniz yeterli olacaktır.

Otopark

Otelimize ait otopark alanımız mevcuttur. Otopark alanımız tesisin 20 m yakınında, caddenin karşısında yer almaktadır. Ayrıca otopark için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Ayrıca Mata Butik Otel yönetimi olarak hassasiyet gösterdiğimiz bir konu hakkında bilgilendirme yapmak isteriz. Mata Butik Otel’de vale hizmeti bulunmamakta olup, siz değerli misafirlerimizden otel çalışanlarından vale hizmeti talep etmemesini önemle rica ediyoruz.

Kredi Kartları ve Nakit Ödemeler

Mevcut kullanabileceğiniz kredi kartları: American Express, Master Card ve VISA

Nakit olarak ise yalnızca Türk Lirası ( TL ) ödeme yöntemini kabul ediyoruz.

Rahatsız Etmeyiniz ( DND ) 

Sevgili misafirimiz, rahatsız edilmek istemiyorsanız, lütfen oda ünitesi giriş kapısı duvarında bulunan bilgilendirme levhasını “Rahatsız Etmeyin / DND” olarak çevirmenizi rica ederiz. Otel çalışanlarımız ilgili bilgilendirmenizi takip edecek ve sizleri rahatsız etmeyecektir.

Kat Hizmetleri / House-Keeping- H/K

Kat hizmetleri ekibimiz her gün 08:00- 18:00 saatleri arasında hizmetinizdedir. İlave bir havlu, ekstra bir yastık, ek yatak ve odanızda ekstra bir temizlik hizmeti için lütfen kat hizmetleri departmanı veya ön büro departmanı iletişime geçiniz.

Günlük temizlik hizmeti için ise DND ( Rahatsız etmeyin ) kartının arka yüzündeki temizlik talep kartını kat hizmetleri departmanı çalışanlarının görebileceği şekilde bırakmanızı rica ederiz.

İnternet

Otelimizde oda üniteleri ve genel alanlarda erişim sağlayabileceğiniz yüksek hızlı internet bağlantımız bulunmaktadır.

Ön büro ekibi ile iletişime geçerek internet erişimi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kullanıcı adı: Ön büro departmanı ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Şifre: Ön büro departmanı ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Unutulmuş - Kayıp Eşyalar

Odanızda unutmuş olduğunuz eşyalar; Gİ-08 Unutulmuş Eşya Prosedürü talimatına göre 1 yıl süre ile saklanmaktadır. Ön büro departmanı giriş ( C-In ) esnasında siz değerli misafirlerimizin iletişim bilgilerini talep etmektedir. Sizlerden edinmiş olduğumuz iletişim bilgilerini kullanarak otelimizde unutmuş olduğunuz eşyanızı en kısa süre içerisinde sizlere ulaştırmak bizleri mutlu edecektir.

Sağlık Hizmeti

Otel bünyemizde tıbbı yardım amaçlı revir bulunmamaktadır. En yakın sağlık ünitesi ve eczane yaklaşık 1 km uzakta Ağva merkezinde bulunmaktadır.

Mini-Bar

Otel odalarımızda mini-barlarımız bulunmaktadır. Mini-barlarımızda bulunan yiyecek ve içecekler ücretlidir. Minibar listesi ve içerik fiyatları oda ünitesinde masa üzerinde yer almaktadır.

Odalarımızda bulunan ikram tepsimizin üzerindeki içecekler ise değerli misafirlerimize ikramımızdır.

Restourant / Restoran

Siz değerli misafirlerimizi taze ve günlük ürünler ile hazırlanan yemeklerimizi tatmaya A La Carte Restoranımıza davet ediyoruz.

Servis saatlerimiz : 09:00-22:00

A La Carte siparişlerinizde servis süremiz 45 dakikadır.

Sigara İçilmeyen Otel

Otel genel alanları ve oda ünitelerinde sigara içmemenizi önemle rica ediyoruz.

Misafirlerimiz, odalarda ve kapalı alanlarda sigara içilmesi durumunda işletmenin uğrayacağı zararın kendisi tarafından karşılanacağını ve can veya mal kaybı olması halinde T.C. kanunları karşısında doğrudan sorumlu olacağını kabul ve beyan eder. Sigara içilmesi için tesisteki açık alanlarda yer alan oturma gruplarımız kullanılabilir.

4207 ve 5727 Sayılı Kanun gereğince sigara içilmesi yasaktır. İçilmesi halinde 7.500 –TL. para cezası tahsil edilir.

Televizyon

Odalarımız Led Televizyonlar ile donatılmıştır ve uydu TV kanalları mevcuttur.

Dışarıdan Getirilen Yiyecek ve İçecekler

Mata Butik Otel yönetimi olarak otelimize dışarıdan yiyecek ve içecek getirmemenizi önemle rica ediyoruz.

Yönetim olarak, dışarıdan getirilen yiyecek ve içecekleri kabul edemeyeceğini bildirmek isteriz.

Dışarıdan getirilen yiyecek ve içecekler için ön büro departmanı çalışanlarımız siz değerli misafirlerimizi giriş ( C-In ) esnasında ayrıca bilgilendireceklerdir.

Tesis İçi İletişim

Odanızda bulunan telefondan servis departmanımıza ulaşmak için ‘’ 123 ‘’

Odanızda bulunan telefondan mutfak departmanımıza ulaşmak için ‘’ 124 ‘’

Odanızda bulunan telefondan kat hizmetleri departmanımıza ulaşmak için      ‘’ 125 ‘’ numarayı tuşlayabilirsiniz.

Servis departmanı hizmet saatleri; 09:00-22:00

Mutfak departmanı hizmet saatleri; 09:00-22:00

Kat hizmetleri departmanı hizmet saatleri; 09:00-18:00’dir.

Klima ve İklimlendirme

Tüm odalarımız, konforunuz için bağımsız ısı sistemiyle donatılmıştır. İstediğiniz sıcaklığı ayarlamak için lütfen duvara monte edilen regülâtörü kullanın. Herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa veya sistem hakkında sorularınız olur ise lütfen yardım için ön büro departmanı ile iletişime geçiniz.

Konuklar İçin Güvenlik Bilgileri

Yangın Durumunda Prosedür

Mata Butik Otel, yangın alarm sistemi ile donatılmıştır. Tüm çalışanlarımız acil durumlar için eğitlim almışlardır. Otelin yanı sıra misafir odalarında da yangın detektörleri bulunmaktadır ve otelimizde her katta YSC ( yangın söndürme cihazı )bulunmaktadır.

Acil Çıkış Planları

Otel odalarının kapı arkalarında Acil Durum Kaçış Planı bulunmaktadır. Her bir oda ayrı olarak belirtilmiş ve tahliye alanları hakkında bilgilendirme ve yönlendirme işaretleri gösterilmiştir.

Mata Butik Otel Ekibi

Mata Butik Otel ekibi olarak siz değerli misafirlerimizi otelimizde konuk etmekten memnuniyet duyuyoruz.

Konaklama süreniz boyunca siz değerli misafirlerimize hizmet etmekten kıvanç duyacağımızı iletmek istiyoruz.

Mutlu ve keyifli zaman geçirmeniz dileğiyle..

Mata Butik Otel Yönetimi

Mata Butik Otel yönetimi olarak siz değerli misafirlerimizi otelimizde konuk etmekten memnuniyet duyacağız.

Keyifli ve mutlu bir konaklama geçirmeniz dileğiyle..