Yasal-Hukuki Uyarılar

Sevgili Misafirimiz, 1774 sayılı Kanunun 2. Maddesi gereğince özel veya resmi her türlü konaklama tesisleri ve işletmelerin tüm kayıtlarını bilgisayarda günü gününe tutmak, genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlanarak mevcut bilgi, belge ve kayıtları genel kolluk kuvvetlerine anlık olarak bildirmeleri gerekmektedir.

1774 sayılı Kanunun 2. Maddesi gereğince Mata Butik Otel’de konaklayacak olan misafirlerimizin otele girişleri esnasında kimliklerini ibraz etmelerini rica ederiz. Kimlik bilgilerini paylaşmak istemeyen misafirlerin otele giriş işlemleri gerçekleştirilmeyecek ve satış sözleşmesi uyarınca iptal ve iade koşulları uygulanacaktır.

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uygulanmakta ve Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metni hakkında bilgi verilmektedir. Otelimizde tüm oda ünitelerinde ve kapalı alanlarda sigara/nargile içilmemektedir. Bilgilendirmelere rağmen oda ünitelerinde ve kapalı alanlarda sigara/nargile içilmesi durumunda 4207 ve 5727 Sayılı Kanun gereğince işlem başlatılacaktır. Otelimze dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmemesi önemle rica edilmektedir. Dışarıdan getirilen yiyecek ve içeceklerin genel alanlarda ve oda ünitelerinde tüketilmesi Otel yönetimince kabul edilmemektedir.

Sosyal medya ve Google İşletme sayfamız üzerinden Mata Butik Otel'e itafen iletilen tüm puanlamalar/değerlendirmeler Otel yönetimince takip edilmekte ve değerlendirilmektedir. Otel işletmemizden herhangi bir hizmet alınmadan gerçekleştirilen puanlama ve değerlendirmeler 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 9. ve 61. maddeleri ile Türk Ticaret Kanunu’nun 56 vd. maddeleri kapsamında Ticari itibarı zedeleme suçu ile Türk Ceza Kanunu’nun 267. maddesi çerçevesinde değerlendirilmekte ve tarafımızca yasal/hukuki işlemler başlatılmaktadır.

Mata Butik Otel Yönetimi Mata Butik Otel ekibi olarak siz değerli misafirlerimizi otelimizde konuk etmekten kıvanç duyacağız.. Keyifli ve mutlu bir konaklama geçirmeniz dileğiyle..